Tag "Шпанија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати порака до монасите и монахињите од Шпанија

Папата Фрањо упати видео порака до стотина монаси и монахињи од Шпанија кои учествуваат на Шпанската национална недела за инстиутите на посветениот живот која овие денови се одржува во Мадрид.

Вести Свет

Шпанија: На пола копје знамињата на Шпанската војска

Министерството за одбрана на Шпанија одлучи на посебен начин да го одбележи периодот од Велики Четврток во Воскресението Христово.

Ватикан Вести

Шпанија: Кардинал Паролин за Павле VI како Папа на мирот

Кардинал Пиетро Паролин Папскиот државен секретар по посетата на Португалија пристигна во посета на Шпанија,

Сведоштва Свет

Огнената стихија горела сѐ пред себе, но Богородичната статуа чудесно останала недопрена

Овие денови на интернет се појави неверојатната фотографија – на неа е прикажана статуата на Богородица од Лурд која после пожарот останала