Tag "холокауст"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата прими членови од Европскиот еврејски конгрес

На Меѓународниот ден за сеќавање на жртвите од хоолокаустот, 27 јануари, папата Фрањо се сретна со