Tag "тело"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Телото не е затвор за душата

Во својот неделен наговор папата Фрањо се осврна на реалноста на воскресението, истакнувајќи дека Исус не е дух, туку меѓу апостолите вистински е присутен со своето воскреснато тело.

Вести Свет

Телото на свети Иван XXIII ќе престојува во Бергамо

Следната година телото на папата Иван XXIII на неколку дена ќе се врати во Бергамо,