Tag "Светски совет на цркви"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

 Папата Фрањо: Екуменизмот е претпријатие во загуба

Заедно да оди, моли и работи; тоа е нашиот главен пат

Ватикан Вести

Папата во посета на Женева

Папата Фрањо на екуменско ходочастие во Женева по повод 70. години од постоењето на Светскиот совет на цркви

Ватикан Вести

Папата во јуни ќе ја посети Швајцарија

Веста која неодамна ја објави Католици.мк за посетата на папата Фрањо на Светскиот совет на Цркви официјално е потврдена и од Ватикан.

Вести Свет

Папата ќе го посети Светскиот совет на цркви во Женева

Ватикан најави патување на папата Фрањо во Екуменскиот центар: Најверојатно папата Фрањо ќе го посети во април или мај Светскиот совет на цркви во Женева.