Tag "свети Георги"

Врати се на почетна
Вера Сведоштва

Свети великомаченик Георги

Денес Црквата го слави свети Георги, светец кому световното не ми значело многу.

Вести Македонија

Епископот Стојанов служеше архиерејска Литургија во Чанаклија

Филијалната црква „Свети великомаченик Георги“ – Чанаклија својот патрон празник

Вера Сведоштва

Свети Георги

Свети Георги е еден од најпознатите христијански маченици на Источната и Западната Црква

Македонија

Прославен патрониот празник на црквата во Чанаклија

Со Светата архиерејска Литургија предводена од Н.В.П д-р Киро Стојанов, во заедништво со свештеници од Апостолскиот Егзархат и со присуство на голем број верници во среда 06 мај 2015 година