Tag "прес"

Врати се на почетна
Вести Свет

Прес конференција на монс. Дуарте да Куња

На прес конференцијата одржана на маргините на пленарната сесија на CCEE во Познан поранешниот Генерален секретар на Советот на европските епископски конференции монс. Дуарте да Куња зборуваше за главните прашања

Ватикан

Отфрлени гласините дека Папата боледува од тумор на мозокот

Директорот на прес-службата на Светиот Престол, о. Федерико Ломбарди, ги отфрли галсиите дека папа Фрањо боледува од тумор на мозокот. Веста за наводниот тумор на Папата,

Ватикан

Папата со новинарите: Градењето ѕидови не е решение

Од злото на сексуална злоупотреба до големиот проблем со бегалците во Европа, од Синодата за семејството до повикот на совеста се прашањата на кои папата Фрањо одговараше на новинарите