Tag "монс. Стојанов"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Најава: Епископот Стојанов ќе ги освети новите камбани во Струмичката катедрала

Во недела 16 декември 2018 година со почеток во 10.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх ќе служи света архиерејска Литургија во Катедралната

Вести Македонија

Прославен патрониот празник во Стојаково

На патрониот празник на црквата „Свети Климент Охридски“ во Стојаково, 8 декември 2018 година, Н.В.П. монс. Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх, служеше света архиерејска Литургија, во

Вести Македонија

Во Стојаково ќе бидат изложени моштите на свети Климент

На празникот „Свети Климент Охридски“ 8 декември 2018 година со почеток во 10.00 часот Струмичко – скопскиот епарх и Скопски бискуп, монс д-р Киро Стојанов ќе служи света архиерејска Литургија

Вести Македонија

Бискупот Стојанов учествуваше на панел расправа на 21. Европски молитвен појадок во Брисел

Во среда 5 декември 2018 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов учествуваше на 21. Европски молитвен појадок

Вести Македонија

Бискупот Стојанов на 21. Европски молитвен појадок во ЕП во Брисел

Во среда 5 декември 2.2018 Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов учествуваше на 21. европски молитвен појадок во Европскиот парламент

Вести Македонија

Честитка од Македонски Каритас до епископот Стојанов по повод инаугурацијата на новата епархија и устоличувањето на првиот Епарх

По повод свечената инаугурација на новооснованата епархија „Успение на Пресвета Богородица во Струмица – Скопје“ и устоличувањето на првиот епарх монс. д-р Киро Стојанов, во име на Македонски Каритас честитка

Вести Македонија

Бискупот Стојанов славеше света Миса за ЕУ во Европскиот парламент

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов во вторник 4 декември 2018 година, служеше света Миса во капелата на зградата на Европаскиот парламент во Брисел

Вести Македонија

Во Европскиот парламент бискупот Стојанов ја отвори изложбата за Света Мајка Тереза

На повик на хрватската пратеничка Маријана Петир, на 4 демкември 2018 година, во Европскиот парламент во Брисел Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс д-р Киро Стојанов