Tag "монс. Стојанов"

Врати се на почетна
Македонија

Прво Причастие во Радово

Во недела 26 јуни 2016 година на Архиерејската света Литургија која ја предводеше Неговото Високо Преосвештенство д-р Киро Стојанов во сослужение со домашниот парох отец Зоран И. Стојанов,

Македонија

Видео: Прес конференција на бискупот Стојанов: Татковинска прослава „Денови на Мајка Тереза“

Во Бискупската резиденција на Водно во Скопје, во среда 8 јуни 2016 година се одржа прес – конференција по повод објавувањето на Татковинската прослава „Денови на света Мајка Тереза“,

Македонија

Трето Пастирско писмо во Годината на Божјото милосрдие – Духови 2016 на монс. д-р Киро Стојанов

Црквата возљубен Христос на земјата (св. Тереза Авилска) Исус се служи со мојот живот (бл. М. Тереза)

Македонија

Воениот бискуп монс. Вукшиќ се сретна со г.г. Стефан

На 3 јуни 2016., воениот бискуп во БиХ монс. д-р Томо Вукшиќ заедно со Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија монс. д-р Киро Стојанов,

Македонија

Воениот бискуп монс. Вукшиќ се сретна со министерот за одбрана на Р. Македонија г-дин Зоран Јолевски

Во текот на својата посета на Скопската бискупија на 3 јуни 2016 воениот ординариј во БиХ монс. д-р Томо Вукшиќ, заедно со Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија монс.

Македонија

Воениот бискуп монс. Томо Вукшиќ пристигна во Скопје

Во четврток, 02 јуни 2016 година, Скопскиот бискупо и Апостолски егзарх во Македонија монс. д-р Киро Стојанов го прими во својата бискупска резиденција воениот бискуп во БиХ монс. д-р Томо

Македонија

Најава: Прослава на патрониот празник Пресвето Срце Исусово во Скопје

Во Годината на милосрдието, а по повод патронот на Скопската бискупија и катедрална парохија „Пресвето Срце Исусово“ – Скопје во петок, 3 јуни 2016 година ќе се служи Света Миса

Македонија

Бискупот Стојанов ја подели Светата Тајна Женидба на пет брачни парови

На 28 мај 2016 во парохиската црква Свето Благовештение во Штип монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и апостолски егзарх во Македонија ја предводеше Светата Литургија

Македонија

Радово: Духовна обнова за Богопосветени лица

Во сабота на 28 мај 2016 во Радово беше одржана – Духовна обнова за Богопосветени лица. Тоа беше втора средба во Јубилејната Година на Милосрдие,