Tag "Малта"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо во аудиенција ја прими претседателката на Малта

Папата Фрањо и претседателката на Малта разговараа за појавата на миграцијата, развојната соработка и меѓурелигискиот дијалог

Вести Македонија

Бискупот Стојанов го прими во проштална средба амбасадорот Гјерински

Во петок 3 август 2018 година во просториите на катедралната парохија „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица,

Вести Свет

Папата: Целото човештво има обврска да ги штити океаните

Океаните нè поврзуваат и поттикнуваат на соработка – стои во пораката на папата Фрањо

Вести Свет

Малтешките бискупи: Бракот е заедница помеѓу маж и жена

Бракот е заедница помеѓу маж и жена – одлучно истакна Католичката црква во Малта,

Ватикан Вести

На плоштадот Свети Петар пристигна божиќното дрво

Вечерта на 24 ноември 2016 година на плоштадот Свети Петар пристигна божиќното дрво; станува збор за смрека висока 25 метри која доаѓа од италијанската покраина Трентино, а е дар од

Свет

Нови предизвици за катехистите во Европа

Новите предизвици за катехистите во Европа, новите медиуми, подготовката на црковните таинства и миграционите процеси беа главни теми на средбата на националните