Tag "Колумбија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо се сретна со колумбиските епископи

На 7 септември 2017 година, папата Фрањо се сретна со колумбиските епископи,

Ватикан Вести

Папата ги поттикна Колумбијците да одат по патот на мирот

Доаѓам во Колумбија по стапките на својот претходник блажен Павле VI и свети Иван Павле II,

Ватикан Вести

Папата ги повика новинарите да молат за него

Упатувајќи се од римскиот аеродромот кон Колумбија Светиот Отец не одржа прес-конференција,

Ватикан Вести

Светиот Отец отпатува за Колумбија

Светиот Отец отпатува за Колумбија. Папата Фрањо околу 10. 30 часот со автомобил

Ватикан Вести

Папата упати видео-порака до народот на Колумбија

Пред да отпатува во пасторална посета на Колумбија, Светиот Отец до народот на таа земја упати пригодна

Ватикан Вести

Објавена програмата за посетата на Папата на Колумбија

На 1 септември 2017 година Канцеларијата за печат на Светиот Престол ја престави

Вести Свет

Папата во Колумбија: Сведок на мирот

Гласник, полн со радост, испратен од Господ. Доаѓаш како дожд во пустина, давајќи му надеж на нашиот народ – со тие зборови започнува химната за апостолската посета на папата Фрањо

Вести Свет

Во Колумбија убиен млад свештеник

Во Колумбија, ноќта помеѓу 27 и 28 јули 2017 година во Порто Валдивија, во областа Антиокиjа

Вести Свет

Папата ќе беатифицира двајца колумбиски маченици

На официјалната интернет страница на Бискупската конференција на Колумбија е објавена вест

Вести Свет

Папата Фрањо почесен граѓанин на градот Меделин

На 20 јули 2017 папата Фрањо е прогласен за почесен граѓанин на колумбискиот град Меделин,