Tag "Колумбија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се заблагодари на колумбиската војска и полиција

Третиот ден од престојот на Папата во Колумбија, започна рано. Во 7.50 часот според локално време

Ватикан Вести

Папата: Црквата е на Бог и во неа има место за сите

Светиот Отец на светата Литургија која ја служеше во колумбискиот град Меделин,

Ватикан Вести

Папата во Меделин се сретна со посветените лица

На 9 септември 2017 година, папата Фрањо се сретна со околу 12.000 свештеници,

Ватикан Вести

Папата на Твитер за важноста на помирувањето и вистината

Папата за време на својата апостолска посета на Колумбија споделува кратки размислувања со своите пријатели на Твитер.

Ватикан Вести

Папата: Помирувањето не е апстрактен збор

Помирувањето не е апстрактен збор, затоа што ако тоа беше случај, тоа ќе доведе само до неплодност

Ватикан Вести

Папата го повика колумбиското општество кон вистина и помирување

На Големата молитвена средба за национално помирување во Виљависенсио, во присуство

Ватикан Вести

Папата пред иконата Дева Марија на Бројаницата од Чикинкира

После долгата обиколка на плоштадот „Боливар“ во центарот на Богота, каде што го очекуваат

Ватикан Вести

Папата се сретна со епископите од CELAM

Со нетрпение очекуваниот говор на Папата до водачите на Епископските конференции на Латинска

Ватикан Вести

Папата ја осуди „густата темнина“ која ѝ се заканува на Колумбија

Над еден милион верници, кои на 7 септември 2017 година, учествуваа на светата Литургија

Ватикан Вести

Папата до младите: Сонувајте големи работи

Нарекувајќи се поклоник на мирот и надежта, папата Фрањо охрабри околу 22 илјади млади