Tag "завршни обреди"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да одиме на света Литургија за да живееме се повеќе како христијани

Потребно е да одиме на света Литургија за да живееме како христијани – истакна папата Фрањо за време на Генералната аудиенција на плоштадот Свети Петар, на 4 април 2018 година.