Tag "дипломатија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Светиот Престол и дипломатијата

Во говорот до членовите на Дипломатскиот кор акрдитирани при Светиот Престол, кој ги прими на 8 јануари на традиционална аудиенција на почетокот од годината, папата Фрањо се осврна на заштитата

Вести Свет

Надбискупот Ауза зборуваше за дипломатијата на папата Фрањо

Надбискупот Бернардито Ауза, постојан набљудувач на Светиот Престол при Обединетите народи

Свет

Почина поранешниот апостолски нунциј во Македонија монс. Јануш Болонек

На 2 март се пресели во домот Господов поранешниот апостолски нунциј во Република Македонија монсињор Јануш Болонек.