Tag "божиќна честитка"

Врати се на почетна
Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на Н.В.П. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и епарх Струмичко – скопски

По повод празникот Рождество Христово Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов до верниците и сите луѓе со добра волја упати честитка, која Католици.мк ви го пренесува во целост.  

Вера Вести Македонија Проповеди

Божиќна честитка на Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија

 Почитувани гледачи, слушатели, читатели браќа и сестри, христијани и луѓе со добра волја!

Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на бискупот Стојанов

По повод празникот Рождество Христово – Божиќ, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп

Македонија

Ви навестувам голема радост – денес ви се роди Спасител (Лк 2,10-11)

Божиќна честитка до свештенството, монаштвото и до верниците на Католичката црква во Република Македонија.

Македонија

Божиќна честитка на Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов

Дојде кај Своите, но Своите не Го примија (Ив 1,11)