Tag "Божиќна Миса"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата на божиќната света Миса: Со прифаќањето на Исус се менува историјата на секој поединец.

Целата историја на човештвото е одбележана со незаситлива алчност сѐ до современиот парадокс, кога неколкумина уживаат во изобилство,

Вести Македонија

Бискупот Стојанов апелира неделата да биде неработен ден

За време на Божиќната света Миса која бискупот Стојанов ја служеше во понеделник 24 декември 2018 година во Катедралната црква „Пресвето Срце Исусово“ – Скопје во својата проповед проговори во

Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше Божиќа Миса во Скопската катедрала

Во понеделник, 24 декември 2018 година свечената полноќна света Миса, во катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје ја предовдеше Скопскиот бискуп и Струмичко-скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов во заедништво