Tag "Берлин"

Врати се на почетна
Вести Свет

Реакција на кардинал Рајнхард Маркс за атентатот во Берлин

Кардинал Рајнхард Маркс претседател на европските епископи и Германската епископска конференција

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочувство до берлинскиот надбискуп

Светиот Отец упати телеграма со сочувство за жртвите од атентатот во Берли до берлинскиот