Posts From Avtor

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Порака на Папата до членовите на Здружението на милосрдието

Веродостојноста на Црквата поминува преку конкретно сведоштво на љубовта – истакна папата

Вера Семејство

Кога на некое момче му се допаѓа некоја девојка

Кога на едно момче му се допаѓа некоја девојка, тој не мисли само на телото. Тој сака да ја запознае,

Вера Сведоштва

Првенство во фудбал за свештеници и богослови во Ватикан

Настапува и поранешниот бразилски фудбалер Карлос Гомес кој го напушта фудбалот за да стане свештеник.

Ватикан Вести

Најголемиот повик на христијанинот е љубовта кон Бог и ближниот

Најголемиот повик на христијанинот е љубовта кон Бог и ближниот – истакна папата Фрањо

Вести Македонија

Скопје: Годишнина од смртта на Кјара Лубик

На 14 март 2017 година на деветата годишнина од смртта на Кјара Лубик во црквата „Пресвето Срце Исусово“

Вера Размислување Сведоштва

Постот е решение за многу проблеми

Иако има навистина многу убави причини за пост, молитвата и постот – како алатки за духовна борба, се едни од најважните.

Ватикан Вера Вести Проповеди

Папата: „Прави добро во конкретноста“

„Да се преобратиш“ не значи да отидеш кај самовила за да те преобрати со магично стапче

Вести Македонија

Младите од Петралинци во посета на старите и болните луѓе

На иницијатива на групата млади од парохијата „Свети Кирил и Методиј“ од Петралинци на 13 март 2017

Ватикан Вести

Папата на Твитер: Да се молиме едни за други

Папата Фрањо во последните денови на Твитер сподели кратки размислувања кои можат да помогнат во нашето одење во Великиот пост.