Archive

Врати се на почетна
Вести Свет

Безгрешното зачнување на Богородица стана државен празник

Филипинските католици ја поздравуваат одлуката на претседателот на Родриго Дутерте

Вести Свет

После 50 години, прво јавно славење на Божиќ во Мјанмар

Христијанските заедници во Мјанмар прв пат после 50 години го прославија Божиќ на улиците во Јангон. Божиќ во минатото се славел строго во црквите, а сега по целиот град, со

Вести Свет

Млад брачен пар ќе ја води првата католичка болница во Ирак

Халдејскиот надбискуп, Башар Вард, го покани младиот брачен пар Савен Огана и Бан Исаки,

Ватикан Вести

Папата: Да размислуваме за искуството на Марија, Јосиф и Исус

Првата недела по Божиќ го славиме Светото назаретско семејство и евангелието нѐ