Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Сите имаме послание во градењето на Црквата

Сигурно се чувствуваме како каменче, а не како карпа. Но, ниту едно каменче не е бескорисно,

Ватикан Вести

Папата се сретна со парламентарци католици

Папата Фрањо по пладневната молитва во неделата на 27 август 2017 година се сретна со

Вести Македонија

Прославен патрониот празник во Нова Маала

На 27 август, во пресрет на празникот „Успение на Пресвета Богородица“, со света Архиерејска Литургија

Ватикан Вести

Папата: Богородица е вистинска Мајка

Во сабота 26 август 2017 година Светиот Отец упати видео порака до поклониците во Честохова,

Вера Духовност

Успение на Пресвета Богородица

Празникот на Успението на Пресвета Богородица нè повикува да ги подигнеме нашите очи,

Вести Македонија

Струмица: Летно кино со филм за света Мајка Тереза

На 26 август 2017 година, во дворот на парохиската црква „Свети Иван Крстител“ – Струмица беше прикажан

Вести Македонија

Најава: Владиката Стојанов за празникот Успение на Пресвета Богородица ќе служи во Струмица

По повод патрониот празник на Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ – Струмица, на 28 август 2017 година

Вести Свет

Започнаа подготовките за Светскиот ден на семејства 2018

Започна одбројувањето за 9. Светски ден на семејства, кој ќе се одржи од 21 до 26 август 2018

Ватикан Вести

Папата до затворениците: Надежта ги надминува сите проблеми

Казна без хоризонт и надеж не е плодоносна – истакна папата Фрањо во видео порака која ја упати

Ватикан Вести

Папата Фрањо: Литургиската реформа е неповратна

„Со сигурност можам да потврдам со силата на научителската власт дека литургиската реформа