Папата Фрањо со две нови пораки на твитер

Папата Фрањо со две нови пораки на твитер

На празникот Сите светци (1 ноември 2016 година), на твитер профилот на Папата се објавени две пораки.

На празникот Сите светци (1 ноември 2016 година), на твитер профилот на Папата се објавени две пораки; првата порака гласи: „Светците ја откриле тајната на вистинската среќа која престојува во дното на душата и својот извор го има во Божјата љубов.“ Втората пората е објавена приквечер (17:30) и гласи: „Отецот нѐ гледа и неговиот поглед нѐ поттикнува да го прочистиме своето минато и да чекориме кон единството.“

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот