Папата во посета неколку Конгрегации

Папата Фрањо во петок 22 мај ненадејно посети некои канцеларии надвор од ватиканските ѕидини, јави новинската агенција АНСА.  Во девет часто наутро Папата се појавил на плоштадот Пио XII, кој се наоѓа веднаш до плоштадот Свети Петар и ја започнал својата посета на вработените во зградата каде се сместени Конгрегацијата за клер, Конгрегацијата за образование и Конгрегацијата за монашки заедници.

РВ/го*ко

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк
Категорија: Ватикан

За авторот