(ВИДЕО) Божиќна честитка на бискупот Стојанов

(ВИДЕО) Божиќна честитка на бискупот Стојанов

По повод празникот Рождество Христово – Божиќ, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија упати Божиќна честитка до сите христијани и луѓе со добра волја.

Погледнете го видеото.

к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот